Autorki i autorzy

Przygotuj się z nami do matury z Historii.

Co tydzień sprawdzaj swoje postępy.

Agnieszka Jamroż

Doktor nauk humanistycznych w zakresie historii najnowszej. Absolwentka historii Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Nauczycielka historii w I LO im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie. Zainteresowania naukowe to problematyka mniejszości narodowych w XX w. ze szczególnym uwzględnieniem mniejszości ukraińskiej w Polsce po 1918 r.  W wolnych chwilach nałogowo czyta książki i podróżuje.

Agnieszka Jaczyńska

Historyczka, wicedyrektorka Szkół Społecznych im. Unii Europejskiej w Zamościu. W latach 2000-2017 kierownik Referatu Edukacji Historycznej OBEP IPN w Lublinie, następnie naczelnik Biura Edukacji Narodowej IPN w Lublinie. Specjalizuje się w edukacji historycznej w zakresie historii najnowszej. Brała udział w pracach Rady Ekspertów, przy Wspólnej Polsko-Niemieckiej Komisji Podręcznikowej,

Rafał Szymczak

Współautor wydawca cyfrowych materiałów do nauczania Historii i HIT
Specjalista w zakresie wizualizacji danych i informacji oraz tworzenia map cyfrowy. Lubi podróże dalekie i bliskie, uwielbia gotować.

Marianna

Studentka Kulturoznstawa na Uniwersytecie Warszawskim. Maturzystka 2023. W Cyfrowych Historiach pełni rolę surowej recenzentki. Lubi czytać, podróżować i Tik-Toka.

#Matura na luzie